O nás

Vítáme Vás na stránkách vinařství Sklepy Bílý kopec.

Jsme rodinné vinařství s dlouhou tradicí, kdy s vinařením začal už náš děda Petr Brablc před 100 lety. Jsme tedy už třetí generací, která u nás v rodině vinaří. Najdete nás v samém srdci jižní Moravy na Slovácku v malebné vinařské obci Mutěnice, v areálu zvaném "Búdy", kde je téměř 700 vinných sklepů. Zde se nachází i naše Sklepy Bílý kopec o rozloze 600 m2. Je to soustava sklepů, z nichž nejdelší o délce 26 m a šířce 6 m je největším sklepem v Mutěnicích. Posedět můžete v rotundě o průměru 6,5 metru nebo ve dvou menších kvelbených sklepech.

Naše vinohrady o rozloze 5 ha půdy se rozkládají převážně na krásných jižních svazích na lehkých písčitých půdách, které propůjčují vínům jedinečnou barvu, vůni a chuť. 

Rok 2021 se stal pro Sklepy Bílý kopec přelomovým. Po náročných letech, kdy možnost ochutnávat vína zkomplikovaly lockdowny a další omezení, se ve Sklepech Bílý kopec muselo změnit spousta věcí. Kromě nového designu etiket našich, teď opravdu krásných vín, jsme navázali spolupráci s "dvojitým Králem Vín*", technologem Pavlem Buriánkem. Jeho mnohaleté zkušenosti, které pozvedly nejedno české, moravské i slovenské vinařství do síně slávy, daly našim novým mladým vínům ze Sklepů Bílý kopec ročníku 2021 unikátní chuť i vůni. Budeme moc rádi, když je přijdete k nám ochutnat.

 

Těšíme se na Vás!

 

manželé Lenka a Pavel Vrbovi

 

* Pavel Buriánek v roce 2017 získal se svými víny v největší soutěži vín v ČR - Král Vín tzv. Zlatý double - dvě zlaté medaile za nejlepší víno a nejlepší kolekci. Přijďte vyzkoušet, co Pavel udělal s našimi poctivými víny z Mutěnic;)